Nikde není zmíněno, že váš domov musí být naprostý palác. I v malém se dá dobře vyžít, ostatně o tom by vám povyprávěli naši předci, pokud tedy nejste potomkem šlechtického rodu. Velký dům má řadu nevýhod, jednou z nich je také neustálé uklízení. Přesně proto taky majitelé velkých domů raději najímají uklízečky, než aby tam jezdili každý týden a celý víkend uklízeli. A to nemluvíme také o tom, kolik energie a úsilí stojí udržet takový velký byt pospolu.
Jednopokojové domy
Existují i dnes, byť je větší poptávka po 3+1. Mluvíme tady o opravdu malých pokojíčcích, kde je možná tak malá koupelna, záchod a jeden pokoj, kde je všechno v jednom. Hlavně ve velkých městech je to naprosto ideální, protože nájem není tak velký a dokonce i dva lidé se v naprostém pořádku v takovém domě vyspí. dokazuje, že to jde i bez samotné ložnice. Je ale spousta případů, kdy prostě ložnice jako samostatný pokoj nejde udělat. Většinou se musí šetřit místem, jak jen to jde a je nesmírně důležité, aby se šetřilo místem co nejvíce. V takovýchto případech by byla samostatná ložnice až příliš velkým luxusem. Kdo ostatně potřebuje obývací pokoj, když si může vychutnat kávu u stolu naproti posteli?
Rarita z dávných dob
Pokud jste někdy navštívili babičky či prababičky v jejich starých domcích, tak si určitě vzpomenete na až stísněný prostor, kde byla postel, hned na to tam byl stůl a pár židlí, kamna a možná nějaká koupelna (pokud to byla novější chatka). A to bylo všechno a lidem to tak nějak stačilo, protože stejně nebyli zvyklí na velké pokoje. Pokud chcete totiž mít velké pokoje, potřebujete velmi dobré zateplení, jinak vytápět to je nesmírně obtížné. Jen si vezměte, jak těžké musí být vytopit takový hrad, a že si jej můžete koupit či pronajmout, o tom není pochyb. Potom je co možná nejmenší byt naprostým vysvobozením a vy tak můžete peníze, které byste jinak „protopili“ investovat někde jinde.