Stále více maminek se při pořizování dětské výbavičky uchyluje ke koupi elektronické chůvičky, která má za úkol monitorovat aktivitu dítěte.
Výhody:
· Dítě neustále pod dozorem– A to i v případě, že se od něj potřebujete vzdálit. Můžete se pohybovat v celém širokém okruhu signálu chůvičky (doma, na dvoře, na zahradě) a mít jistotu, že v případě jakéhokoliv zvuku vydaného Vaším děťátkem, budete vždy o všem vědět a mít možnost včas zareagovat. Chůvičky dokáží pokrýt signálem až několik set metrů okolí od Vašeho děťátka.
· Na miminko je možné mluvit – Většina digitálních chůviček nabízí možnost na dítě, v případě potřeby prostřednictvím rodičovské chůvičky, mluvit a tím jej např. když pláče, utišit, než k němu fyzicky dorazíte.
· Děťátko může být nejen slyšeno, nýbrž také viděno – Nepostačuje Vám své děťátko pouze v případě potřeby slyšet? Právě pro tyto rodiče existuje řešení v podobě videochůvičky, kdy své dítě nejen slyšíte, ale také můžete sledovat jeho každý pohyb.
· Spousta chůviček obsahuje množství přídavných funkcí – Jako další funkce, kromě audio či video monitoringu děťátka, můžete využít např. ukazatel teploty v místnosti, zabudované noční světlo, možnost pouštění ukolébavek děťátku a mnohé další.
Nevýhody:
· Elektrosmog – Jedná se o umělé pole vznikající wi-fi signálem či bezdrátovými telefony, které zatěžuje prostředí. Vzniku tohoto smogu přispívá také signál dětské chůvičky, jehož síla se přirovnává k působení čtyř mobilních telefonů, které by byly umístěny u hlavy Vašeho děťátka.
· Rušení signálu – V případě analogové chůvičky, která funguje na základě malého počtu přenosových kanálů, může občas docházet k rušení signálu či špatné srozumitelnosti. V případě digitálních chůviček zase mohou signálu bránit různé překážky např. stromy. Musíte tedy počítat s tím, že dosah, který je uváděn může být ve skutečnosti až třikrát menší.
· Kratší rozsah působení videochůvičky – Oproti běžným chůvičkám nemá videochůvička tak velký dosah působení. Jako maximum se uvádí 50 metrů.