Na zabezpečení vašeho telefonu byste měli vždy brát velký zřetel. Nejenže obsahuje velké množství vašich dat – ať už více či méně důležitých, při špatné ochraně se můžete jednoduše stát obětí hackera. S pokrokem v internetovém bankovnictví jde ruku v ruce právě nelegální činnost na internetu a napadání cizích účtu.
Přestože vám banka nabízí bezvýhradnou ochranu vašeho účtu, je především na vás, abyste se obětí hackera nestali. Zde je několik poměrně jednoduchých rad, jak zabezpečit váš telefon.
Přihlašování v cizích sítích
Zná to každý – čeká se na nádraží, vlak má zpoždění, proč se tedy nepřipojit na veřejnou Wifi síť a čas si neukrátit. Ať se to zdá jakkoliv bezpečné, ve skutečnosti se připojením k veřejné či špatně chráněné síti stanete obětí trestného činu velmi snadno.
V takovýchto případech byste rozhodně neměli tuto síť používat k zadávání jakýchkoli údajů do mobilního bankovnictví. Váš mobilní telefon může být snadno napadnutelný.
Nepoužívání dostatečné ochrany
Ať už se přihlašujete k internetu kdekoli, je naprostým základem, aby váš telefon byl chráněn. Stejně jako do počítače je i do mobilu možné nainstalovat antivirové programy. Nebojte se do nich investovat i pár desítek korun, nejsou-li zdarma. Poté, co by vám hacker z účtu stáhl několik tisíc, byste mohli tohoto šetření litovat.
Dobrou volbou je také použití zabezpečení mobilu proti vniknutí. Používáte-li k odemčení mobilu kód či gesto, nejedná se o přílišnou ochranu. Nové mobily již nabízejí vstup přes otisk prstu či snímání oční zornice. Jedná se o velmi efektivní cestu, která je pro nežádoucí uživatele těžká překonat. V případě, že nevlastníte smartphone s takovýmto zabezpečovacím systémem, je na zvážení, zda místo mobilní banky nepoužívat raději pouze tu internetovou z počítače. Snažte se zabezpečit na maximum.