Existuje několik jednoduchých triků, jak spojit příjemné s užitečným a postarat se o to, aby vám koupání ve vašem soukromém bazénu přinášelo nejen požitek, ale zároveň blahodárně působilo na vaši pokožku.
Asi není potřeba zdůrazňovat, že základním předpokladem pro to, abyste se ve svém bazénu dobře cítili a neohrožovala vás žádná kožní vyrážka či jiné zdravotní nepříjemnosti je, aby byla voda ve vaší nádrži dokonale čistá a prostá jakéhokoli znečištění. Problémy vám mohou způsobit především mikroorganismy, jako jsou řasy či sinice, které v případě zanedbání mohou do bazénové vody vylučovat nebezpečné toxiny, které vaši pokožku nepříjemně podráždí. Tou pravou prevencí, která vám pomůže zmíněným komplikacím předejít, je pravidelná desinfekce bazénové vody s pomocí bazénové chemie.
Ovšem pozor, dokonce i přípravky bazénové chemie mohou některé citlivé jedince nepříjemně potrápit. V tomto směru bývá problematický především chlór, který je k desinfekci bazénové vody využíván i ve všech rekreačních veřejných koupacích zařízeních. Nicméně není nijak složité se tomuto velice oblíbenému oxidačnímu činidlu vyhnout. Na trhu je dnes k dostání i široké spektrum bezchlorové bazénové chemie na bázi aktivního kyslíku, která se o desinfekci bazénové vody také spolehlivě postará.
Avšak pokud je řeč o zkvalitnění bazénové vody, mluvíme nejčastěji o její doplnění mořskou solí. Mořská sůl obsažená v bazénové vodě v množství, které se blíží obsahu solí v moři, působí na vaše tělo stejně blahodárně jako byste vyrazili někam na mořské pobřeží. Její působení ocení především ti, které trápí rozmanitá kožní onemocnění anebo jiné zdravotní potíže. Nicméně základním předpokladem k tomu, abyste si příznivé účinky slané koupele mohli vychutnat, je vybrat si kvalitní mořskou sůl bez obsahu látek, které by mohly způsobit nežádoucí hnědavé zabarvení vody.